3D Tam Dalga Elektromanyetik Simülatör

Yenilikçi EIT ve FEM algoritmalarına dayanan ZWSim-EM, doğru çözücüler, eksiksiz ön işleme ve güçlü işleme sonrası yetenekleri ile donatılmıştır. Yüksek frekanslı bileşenlerin ve antenler ve mikrodalga cihazları gibi ilgili ürünlerin etkin simülasyonu için tasarlanmıştır.

Gömülü İntegral Tekniği (EİT)

FDTD (Finite-Different Time-Domain) algoritması üzerinde geliştirilen EIT, yüksek hassasiyet, yüksek verimlilik ve düşük bellek alanı ile son teknoloji bir teknolojidir.

Tüm ihtiyaçlarınız tek bir yerde; sizin için doğru 3D tasarımdan üretime çözümü

Sonlu Elemanlar Yöntemi (FEM)

FEM, dört yüzlü ağlara dayalı bir frekans alanı sonlu eleman algoritmasıdır. Yüksek hassasiyetli geometrileri simüle etme yeteneği ile karmaşık modellerin ve ince yapıların simülasyonu için uygundur ve hesaplama sonuçları istikrarlı ve güvenilirdir.

ZWCAD Uyumluluk
Konformal Arayüz Tekniği

Konformal Arayüz Tekniği

Bükülen metal ve dielektrik arayüzlerin simülasyonunda FDTD yöntemi kullanıldığında yamuk hatalar, doğruluk ve verimliliği garanti etmek için çözülebilir.

Kararlı Zaman Adımı Tekniği

Kararlı Zaman Adımı Tekniği

Conformal-FDTD algoritmasını kullanarak kararlılık gerekliliklerinden kaynaklanan düşük verimliliğin üstesinden gelir. Çekirdek algoritması, diğer ana akım algoritmalara rakip olur.

Eğimli İnce Metal Levha Tekniği

Eğimli İnce Metal Levha Tekniği

Bükülen metal arayüzlerin simülasyonunda FDTD yöntemi kullanıldığında yamuk hatalar, kavisli ince metal levhaların ve ağlar içindeki sonsuz ince metal levhaların doğru simülasyonunu garanti etmek için çözülebilir.

Çok Katmanlı İnce Dielektrik Levha Tekniği

Çok Katmanlı İnce Dielektrik Levha Tekniği

Çok katmanlı ince dielektrik levhaların benzetiminde FDTD yöntemi kullanılırken yamuk hataları, kafesler içindeki çok katmanlı ince dielektriklerin doğru simülasyonunu garanti etmek için çözülebilir.

Sağlam Model Ayrıklığı Tekniği

Sağlam Model Ayrıklığı Tekniği

Orijinal çeyrek ışın ayrıklaştırma teknolojisi, herhangi bir patolojik üçgen modeliyle başa çıkabilirken, Smart Mesh özelliği, boşluklar gibi önemli geometrik özellikleri hızlı bir şekilde yineleyebilir ve otomatik olarak tanıyabilir.